Tandem paragliding in Krkonose | Ing. Martin Kohlicek: Call: 00420 606 264 508

  • CZ
  • EN
Any Questions?

Kdy můžu letět a jak dlouho trvá letecká sezóna?

Létat je možné za vhodných povětrnostních podmínek během celého roku. Stačí zavolat na můj telefon +420 606 264 508 a hned vám řeknu, kdy bude možné nejdříve letět.

 

Co si mám vzít na sebe?

Doporučuji pokud možno pevnou sportovní obuv. Dlouhý rukáv a "noháv" unesete i v létě a pokud je chladněji, je dobrá mikina nebo větrovka.

 

Jak dlouho poletíme?

Záleží na druhu letu, který jste si vybrali. Seznamovací let trvá kolem deseti minut, Vyhlídkový let je kolem třiceti a Termický let kolem jedné hodiny čistého pobytu ve vzduchu. Pokud se vám ve vzduchu zalíbí a podmínky dovolí, můžeme let libovolně protáhnout. K času ve vzduchu je třeba ještě připočítat cca 2 hodiny na přesuny na start a přistání.

 

Kde budeme startovat a přistávat?

Místo startu vybírám já, dle povětrnostních podmínek. Standardně startujeme z Černé hory v Jánských lázních, Medvědína, nebo Plání ve Špindlerově Mlýně, vyjímečně i jinde. Přistáváme na oficiálních přistávacích plochách pod jednotlivými startovišti.

 

Kde bude můj doprovod a co uvidí?

Vašemu doprovodu vždy ukáži a doporučím nejvhodnější místo, odkud nás mohou sledovat. Nejlepší je to většinou na přistávací ploše, odkud mohou i fotit.

 

Můžu si sebou do vzduchu vzít foťák nebo kameru?

Samozřejmě je to možné. Během startu musíte mít kameru nebo foťák pod bundou a potom již máte obě ruce volné a můžete fotit a točit. Doporučuji však užít si let naplno a točení nechat na mě. Mám na přilbě outdoorovou kameru GoPro HD a rád pro vás natočím a sestříhám film z vašeho letu.

 

Létáte i v zimě?

Létání v zimě je specifické a také velmi krásné. V zimě jsou lety kratší a je méně letových dnů, kdy to počasí dovolí. Naopak zajímavé je, že letíme nad sjezdovkami s lyžaři a můžeme letět na lyžích i bez nich.

 

Máte pojištění na tandemový let?

Samozřejmě celý let je pojištěný. Tandemový pilot (já) je akreditovaný Leteckou amatérskou asociací ČR, včetně všech zákonných i dobrovolných pojistek. Létám na padácích předních světových výrobců, testovaných podle evropských testů, s pravidelnými technickými kontrolami u výrobce. Ostatní části výbavy jsou opět od předních světových výrobců a mají požadované testy. Vaše bezpečnost je u mě na prvním místě.

 

Musím být sportovec nebo jsou nějaká jiná omezení?

Nemusíte být ani sportovec ani mladý pohyblivý člověk - stačí mít chuť letět! Věk není nijak omezen, váha od 15 - 120 kg. Pokud máte nějaké větší zdravotní indispozice, probereme spolu vhodnost letu pro vás.

 

Chci darovat let, jak to mám udělat?

Do objednávky na Tandemový let napíšete do poznámky, že objednáváte "Dárkový poukaz" a připíšete krátký text, který chcete na poukazu mít např.: "Od Vašíka pro Helenku... Užij si to, ty poletucho!".

 

Dárkový poukaz je zdarma, platíte pouze cenu za tandemový let. Dárkový poukaz vám přijde domů poštou na dobírku a můžete ho ihned předat. Platnost poukazu je 2 roky od vydání. Nebo jednoduše zavolejte a já zbytek zařídím.